Leden 2009

Petfaktorova dieta-vynasiel hollywood

31. ledna 2009 v 18:00 | Yane |  Diety
Zázračnou pětifaktorovou dietu sestavil trenér Harley Pasternak a pomocí ní už zhubla nejedna hvězda. Hodně se mluví třeba o Jessice Simpson, která za dva měsíce zhubla z boubelatých 64 na sexyštíhlých 55 kilo. Třeba si spolu s námi řeknete, že co je dobré pro americké hvězdy, je dobré i pro české hospodyňky. Nový dietní plán se nese ve znamení čísla pět. Jídlo je rozděleno do pěti porcí denně, z nichž každá musí obsahovat pět složek: bílkoviny, uhlohydráty s nízkým glykemickým indexem, zdravé tuky, vlákninu a nekalorický nápoj. Doporučují se zejména vaječné bílky, mořské plody a ryby, libové maso, zelenina a hořčice. I většinu ostatních potravin si ale lze v přiměřené míře dopřát - úplně zakázáno není nic kromě bílého pečiva a rafinovaného cukru. Celkový denní příjem má činit kolem 1300 kcal, z toho tři hlavní jídla po 300 kcal a dvě svačiny po 200 kcal.Dieta se dodržuje vždy šest dní a sedmý den je tzv. 'odpočinkový' - tehdy si smíte bez výčitek zahřešit. Součástí programu je pochopitelně také pohyb. Tomu je třeba se věnovat pětkrát týdně nejméně 25 minut. Trénink by se měl skládat ze zahřátí, posilování horní, střední a dolní části těla a aerobního cvičení. Počítejte tedy raději s 45 minutami, abyste všechno stihli. Výhodou Pasternakova dietního plánu je, že se jedná o celkovou změnu životního stylu. Zvyknete si na zdravé jídlo i pohyb a těžko vás pak zaskočí jo-jo efekt. Přitom se můžete stravovat pestře a chutně a klidně si zajít do restaurace, kde si dáte třeba biftek nebo mexické fazole. TŘÍDENNÍ JÍDELNÍČEK 1. Den snídaně: jahodový koktejl z nízkotučného mléka, celozrnný rohlík svačina: salát z jablek s jogurtem a čokoládovou polevou oběd: toasty z celozrnného chleba s kuřetem, zeleninou a houbami svačina: grilované kuřecí kousky se zeleninou v pita chlebu večeře: karbanátek z libového hovězího masa s pohankou a zeleninou 2. Den snídaně: nízkotučný jogurt s vločkami, grep svačina: kousek citronového koláče oběd: letní rajská polévka se zeleninou, kuřecí salát svačina: křehký celozrnný chlebíček s plátkem krůtí šunky večeře: zeleninová čína s libovým hovězím masem a hnědou rýží 3. Den snídaně: celozrnné na sucho smažené palačinky s lesním ovocem svačina: tvarohový dortík s ovocem oběd: kuřecí kari s okurkovým salátem, půlka pomeranče svačina: zeleninová minipizza večeře: grilovaný hovězí biftek s vařenou zeleninou

Dieta lenky korinkove

31. ledna 2009 v 17:00 | Yane |  Diety
Hubnutí pomocí pečlivého dodržování správné kombinace potravin je jednoduché a efektivní. Dieta Lenky Kořínkové byla evergreenem před deseti lety, na účinnosti tohoto způsobu stravování se však nic nemění. Mnoho těch, co vyzkoušeli, se shodují, že tímto způsobem shozené kilogramy se při správném stravovacím režimu zpátky nevrací. Pojďme si tedy připomenout, oč v této dietě vlastně jde.
Kombinace potravin
Tato, stejně jako jiné způsoby kombinování potravin, o
kterých budeme psát někdy příště, vychází z doloženého předpokladu, že každé jídlo žaludek jinak a také po jinou dobu zpracovává. Pokud zkombinujeme potraviny, které spolu dohromady vytvoří směs pro žaludek hůře stravitelnou, leží nám dlouho v žaludku, často s nepříjemnými pocity plynatosti či pálení žáhy. Nestrávené potraviny se navíc přeměňují v ty nehezké tukové polštáře, které nás tak dokáží potrápit.
řečeno: některé potraviny kombinovat můžeme a jiné ne. Budeme-li jíst jen potraviny z jedné skupiny nebo citlivě kombinovat, náš trávicí trakt bude skvěle a efektivně fungovat, spalovat
tukové zásoby a další netvořit. Následující jídlo
nesmíme přijmout dříve, než je stráven předchozí chod.
oproti jiným dietám
Velkou výhodou je nepochybně to, že až na několik výjimek prakticky neexistuje potravina, kterou bychom si nemohli s chutí a hlavně bez výčitek dopřát. Máte rádi sladké? Upečte si štrudl nebo si pochutnejte na nízkokaloricky či fruktózou slazené čokoládě. Milujete vepřovou pečeni? Ale proč ne. Jen zapomeňte na knedlík a dejte si ho pouze se zelím (nezahuštěným!). Neobejdete se bez typického bramborového salátu? Ani to není problém, jen si do něj nedávejte vajíčko a nebaštěte ho s masem ale se sójovými či zeleninovými karbenátky nebo třeba s hříbkovými řízky.
Míváte největší hlad večer? Ani to není s touto dietou problém. Neříká kolik toho máte sníst ani kdy to máte sníst.
Pokud budete dostatečně dlouho správně kombinovat, tak abyste se zbavili řekněme deseti a více kilogramů, pravděpodobně už je zpátky nenaberete. Dokonce ani když se vrátíte k obvyklejšímu způsobu kombinování potravin - pochopitelně pokud se nezačnete přejídat. Ideální ovšem je, pokud správně kombinovat nebudete jen kvůli své postavě, ale pro své celkové fit a zdraví.
Co je zapovězeno
Zatímco jiné diety mají několikastránkové seznamy toho, co nesmíte vůbec pozřít, myslíte-li to se svým hubnutím vážně, při této dietě se musíte vyvarovat pouze třech věcí. Zato opravdu důkladně.
Nesmíte vůbec:
1. cukr (nahraďte nízkokalorickým sladidlem, medem či fruktózou)
2. bílou mouku a bílou rýži (nahraďte celozrnným pečivem, bezvaječnými těstovinami ze semoliny a natural rýží)
3. alkohol (výjimečně si dopřejte střik z bílého vína)
Tabulka kombinací potravin
Zelenou šipkou jsou vyznačeny správné kombinace, růžová šipka označuje kombinace špatné a tedy zapovězené. Pokud kombinujeme potraviny z vícero skupin, musíme mít u všech ANO. Například máme-li chuť na brambory (pozor, rostlinná skupina, nikoliv zelenina) s houbami (zelenina), můžeme si je dopřát. Ale už si je třeba nezalijeme sýrem (živočišná skupina) - přestože houby a sýr jsou v přijatelné kombinaci, sýr a brambory nikoliv!
Také nezapomínejte na to, že správně kombinovat musíte nejen potraviny, které sníte bezprostředně smíchané, ale také, že cokoliv "tam" šoupnete v době, kdy ještě není strávená předchozí potrava, znamená, že jste udělali dietní chybu. Ovoce nebo zelenina je po půl hodině již strávená, potraviny z rostlinné skupiny potřebují hodinu až dvě (u každého z nás je metabolismus trochu jinak nastaven), živočišným potravinám určitě dejte přes tři, u někoho i přes čtyři hodiny. Jinými slovy dáte-li si hodinu po přírodním steaku se zeleninou jablko, jíte vlastně ovoce k masu a to je, pochopitelně, pro vaši váhu problém.

Mate vyskusanu tuto dietu?tak mi napiste ako funguje a vsetko hehe


About scence styl

31. ledna 2009 v 10:56 | Yane |  About scence styl
SCENE KIDS Scene kids jsou opravdu úžasní a obvykle extrémně krásní. Scene kids milují zábavu kolem sebe.Spousta lidí si mylně plete scene kids s emo .Je to ale hodně podobné.Rozdíl je v tom že scene kids nedbají tolik na jedíném stylu hudby a někteří z nich poslouchají třeba i rap z čímž se u Emařů moc často nesetkáváme. NÁZORY SCENE KIDS Scene kids jsou velmi veselí a pořád se smějou.nemají rádi smutné lidi kteří berou vše příliš vážně.Velmi populární je být sXe což znamená nekouřit nepít alkohol ,nebrat drogy a u některých případů nepožívat ani kofein.hodně scene kids jsou vegani,ale ne vždy to dodržují. 81.6% scene kids má Myspace MLUVA SCENE KIDS Velmi často používají slovíčka typu: rawrr","you are the sex," "bang bang bang," "i'm a ganstaa," Hodně používají slova typu"rad" a "stellar" Scene kids mají rádi pokemony,ninja a podobné postavičky. Scene kids milují focení .často se fotí se zakrytou pusou nebo očima.všechny fotky si upravují v photoshopu do té míry že vypadají jako plastoví.prostě dokonalost.scene kids mají velmi vysoké sebevědomí a nesnesou na sobě jedinou chybičku.V Americe jsou scene kids ještě více nenávidění než emo.žádná scene girl o sobě neříká že je scene. SCENE OBLEČENÍ Kalhoty = uzké těsně přiléhavé jeansy v různých barvách,nejen v černé.holky nosí barevné ulítlé sukně a pod ně leginy. Trička = trička s co nejvíc ulítlým nápisem, Hello kitty,mráčky,duha,sluníčka,puntíky,proužky,trčka kapel,srdíčka atd. Šperky = populární jsou barevné korále,čím větší tím lepší.Na krku pověšené různé přívěšky ve tvaru srdce apod..Scene kids nosí také pyramidové pásky jako emo.Obří náušnice jsu velmi časté.Do vlasů si dávají veliké mašle nebo nějaké dětské sponkySponky s hello kitty,korunky apod.. Boty = vansky-kostičkované Barevné baleríny Conversky - každá jiná nebo tkaničky na každé botě jiné. Scene make-up = jak holky tak i kluci sází na velmi výrazné líčení. Nejzákladnější jsou velmi tmavé linky kolem očí,které mohou být dotáhlé až za hranici obočí. Scene girls nosí velíké umělé řasy a hodně namalované oční víčka barevnými stíny.Objevují se barvy jako-modrá,fialová,žlutá,oranžová a červená.Nezáleží tolik na barvách ale na originalitě nápadu.. Scene vlasy a úcesy = jedna z nejdůležitějších věci jsou u scene kids vlasy. Jsou bud hodně tmavé nebo naopak velmi světle blond. Do svého úcesu přidávají hodne barevných pramínků v několika barvách.zase platí pravidlo že čím víc crazy tím líp.Holky mají často prodloužené vlasy.Ofina spadá do očí ale nikdy není uplně přes oči,protože by nebylo vidět líčení.Vlasy jsou nahoře na hlavě rozcuchané a dole jsou prameny absolutně rovně vyžehlené.

mam depresie z toho ze som tucna...co zrobit do tej doby kym nebudem spokojna??

31. ledna 2009 v 9:56 | Yane |  typy triky
Problém: Mám deprese z toho, že jsem tlustá. Co mám dělat se svou psychikou do té doby, než budu štíhlejší?
Co s tím: Možná vám nepřináší starosti ani to, že jste tlustá, ale spíš, že se vám nedaří hubnout tak, jak byste chtěla. Ujasněte si tedy, kolik kilo chcete přesně zhubnout a vypracujte si podrobný plán. Sepiště si konktétní kroky, které hodláte podnikat (vždy například týdenní plán, ve kterém bude rozepsán jídelníček a cvičení
)a vždy, pokud ten den uděláte přesně to, co jste si naplánovala, napište si ke dni velkou jedničku...zkrátka známkujte se jako ve škole. Pokud uvidíte, že se vám daří a
podnikáte vše tak, jak jste si řekla, nebudete mít k depresi důvod.

Dieta kliniky mayo

30. ledna 2009 v 23:26 | Yane |  Diety
Pondělí
Snídaně: půl grepu, tři vajíčka (během celé diety se konzumují pouze vařená natvrdo!), černá káva (samozřejmě bez mléka i cukru). Snídaně jsou po celý týden stejné
Oběd: tři vajíčka, rajče, káva
Večeře: tři vajíčka, malý hlávkový salát s citronem (bez oleje!)

Úterý
Oběd: jako snídaně
Večeře: plátek vařeného hovězího, hlávkový salát, malé rajče

Středa
Oběd: Jedno až tři vejce, rajče, 200 gramů špenátu, citronová šťáva
Večeře: ryba v alobalu, míchaný salát, suchý toast

Čtvrtek
Oběd: jedno až dvě vejce, zeleninový salát, káva
Večeře: dvě jehněčí nebo telecí kotlety na vodě, celer, rajče, káva

Pátek
Oběd: zeleninový salát
Večeře: plátek vařeného hovězího, celer

Sobota
Vše jako v pátek

Neděle
Oběd: půl grepu, čtvrtka grilovaného kuřete bez kůže, rajče
Večeře: jako oběd, ale s celerem a mrkví

Testováno na lidech: Tuto dietu jsem držela před lety. Vzpomínám si, že po několika málo dnech jsem přestala jíst předepsané množství vajíček a cpala se mrkví, okurky, rajčaty a paprikou. Takže ve svém důsledku jsem ji vlastně moc nedodržovala. Ikdyž všechno ostatní, kormě právě vajíček, jsem konzumovala poctivě. Faktem je, že za 14 dnů jsem zhubla 6 kg

jedalnicek 30.1.

30. ledna 2009 v 22:30 | Yane |  moj jedalnicek
Takze moj dnesny jedalnicek....som moc spokojna:)) sem tam to neuskodi...ale zajtra uz budem papktat normalne :)) a potom ak sa mi podari zas dam nieco take:))

Ranajky: rohlik s tuniakovou natierkou
Desiata: nič
Obed: nič
Olovrant:nič
Večera: 1 jablko,a actimel na posilnenie organizmu :DDDD


Mas moznost wolby ...:))

29. ledna 2009 v 22:34 | Yane |  thinspo
Ako toto je moje najvacsie thinspo...aj vdaka nemu som sa dostala tam kde som sa dostala :))

MATE MOŽNOST VOLBY TAK CO SI VYBERIETE?:))


modne diety :))

28. ledna 2009 v 21:27 | Yane |  Diety
tu som nasla na nete nejake modne diety :)) tak mozte wyskusat :)) ja sa urcite na nejaku dam :)) ale newiem kedy hehe

28.7.2009 a keci

28. ledna 2009 v 18:10 | Yane |  moj jedalnicek
Ranajky: grahamovy rohlik s maslom a paradajkou
Desiata: nic
Obed: tuniakovy salat
Olovrant:nic
Vecera: grahamovy rohlik s tuniakom,maslom

Takze moj dnesny jedalnicek otras:(( je mi z neho zle....:(( som uplna krawa...ja chcem anu :(( opet ju chcem spet...nebawy ma taky ziwot:((
A dnes mam uplne blbu naladu....mam pocit ze na tomto swete nemam miesto...som tu nawyse.....Setko ide dole vodou....mam uplne problemi....A este som aj tucne prasa:((
Moja rodina ide dole vodou,moje chudnutie,ja a wsetko na okolo...
CHCEM ZOMRIET....:(( neviem co mam robit....alebo chcem anu ona by mi pomohla...ja uz idem prec lebo mi je total hrozne tak papa

jedalnicek27.1.2009

26. ledna 2009 v 18:36 | Yane |  moj jedalnicek
Takze pridavam vam tu dnesny jedalnicek.....ziadna slava ale no tak co uz :)) celkom pohodka....

  • Ranajky: chlieb s maslom a platkom syra
  • Desiata: nič
  • Obed: tuniakovy šalat
  • Olovrant: nič
  • Večera: jablko
a teraz vykecavka....Takže dnesny den bol celkom v pohodke....hmm a prisla som k zaveru ze mi chyba ana....moja jedina kamoska ktora ma wzivote nezradila a wzdy ma podrzala...to ja som vzdy zlyhala:(( tak prosiiim vrat sa:(( ....ono to zachwilku bude v pohode....a ja ju budem mat spet :)) ...
Tak v skole celkom v pohodke...ziadne zle znamky co je v pohodke...na vyzu 3 dvojky(matika,slovina a zemepis) a 11 marca monitor omG ....
HH dnes sa citim uplne cudne :DD po som isla do solarka a vymienali nove trubice taze to bolo dost silne....este ze som sa ponahlala a dala len 8 minut :D po by som bola specena jak moja kamoska :DDD ehhe ....
Hmmm a baby soom total zalubena :DD ako ja som na hlawu kus....sa mi to este nestalo...ze by som niekoho nepoznala tak ako by trebalo...a uz som do nho buchnuta hehe ...wsak cele dni mam myslienky len u neho ...omG help meee....
NO A WY MATE CO NOVE??:))))

moje fotky....

25. ledna 2009 v 16:39 | Yane |  my photos
TU starsiu fotku som mala aj na druhou blogu...ale dnes popozeram alebo keby na ine a ak najdem tak ich sem daam ...ale je to fakt na grc...a wahu a dalsie fotky wam tu dam o mesiac:) lebo uz sa newazim lebo potom mi je z toho hrozne :(((
bulimia

24. ledna 2009 v 22:34 | Yane |  about mia
Bulímia je charakterizovaná opakovanými záchvatmi hltavého jedenia alebo "napchávania sa" (odborný termín je hyperfágia) s výskytom minimálne dva razy za týždeň počas aspoň troch mesiacov, pričom jedinec väčšinou preferuje jedlá s vysoko kalorickým obsahom. Tieto epizódy zodpovedajú nutkavému správaniu a nezadržateľnej túžbe po jedení. Jedinec má trvale obavy súvisiace s jedlom, ktoré sa menia až na posadnutosť, takže myšlienky na jedlo ho prenasledujú po celý deň. Pacient sa snaží vyvážiť dopad tohto žravého príjmu potravy rôznymi "technikami", ktoré postupne "rozvíja" v priebehu ochorenia a ktoré vyplývajú z pocitov viny, zjavujúcich sa bezprostredne po ukončení jedenia a upokojení nutkavého impulzu. K týmto "technikám" patria: - Vyvolanie zvracania. - Zneužívanie laxatív (preháňadiel). - Nútenie sa do dlhotrvajúceho hladovania ako trest po nutkavom jedení. - Používanie liekov na potlačenie chuti do jedla (anorektík), diuretík (na odvodnenie) a prípravkov na báze hormónov štítnej žľazy, ktoré urýchľujú látkovú premenu a prispievajú tak k strate telesnej hmotnosti. V niektorých extrémnych prípadoch diabetickí pacienti odkázaní na inzulín a trpiaci záchvatmi bulímie zanechávajú liečbu inzulínom s cieľom nepriberať po nadmernom príjme stravy. Príznaky: - nemusia byť žiadne - zubný kaz (z častého zvracania) - bolesti hrdla - poruchy trávenia - zápal pankreasu, bolesti brucha alebo chrbta, nevoľnosť, zvracanie - zápcha - hemoroidy - nižšia telesná teplota (až pod 35°C) - poruchy srdcového rytmu

Ako skryt anu

24. ledna 2009 v 22:33 | Yane |  about ana
Kamaratom povedz, že si už jedla doma a stále si plná. Rodičom povedz, že si jedla v práci, v škole alebo u kamaratky. -------------------------------------------------------------------------------- Jedlo splachuj do záchoda,ale pozor aby ho vazne splachlo a aby neostali v mise kusky. Stopy zanechava napr spenat,paradajkove omacky a pod.Treba proste splachnut viackrat a vycistit misu.Ak ho len zahodíš do koša, môže sa ľahko stať, že to niekto najde. Svoju porciu jedla skús nenápadne dat psovi alebo mačke ale pozor! Nikdy im nedávaj jedlo, ktoré im nechutí a nezožerú ho - takto by si to ľahko niekto všimol. Taktiež im nedávaj jedlá, ktoré by im mohli uškodiť, napr cokoladu a ine... Vypľúvaj jedlo do nepriehľadného pohára. Kedykoľvek príde reč na tvoju postavu, povedz, že si spokojná a nič by si nemenila. Ak ťa niekto komentuje slovami, že sa strácaš pred očami a chudneš stále viac a viac, povedz, že váhu si už udržuješ a nesnažíš sa ju znížiť. Prípadne sa posťažuj, ako ti padaju nohavice,ako by si chcela trochu pribrat ,ale chces pevnu postavu a preto cvicis a tych par kil dole si odtrpis. Nos neforemné a voľné oblečenie, ak si niekto začne všímať, že chudneš príliš rýchlo. Občas vylej plechovku jedla, vysyp sáčok čipsov alebo krabicu sušienok do záchoda alebo kontajnera a obal nechaj povaľovať sa niekde doma, aby bol na očiach. Ak sa niekto bude pýtať, povedz, že si to jedla ty, len si zabudla zahodiť obal. Necvič pred nikým, kto ťa pozná Povedz rodičom, že máš veľa úloh,alebo pozeras film na pocitaci,mas dolezitu konverzaciu s kamoskou cez net,citas naujimavu knihu na nete... a že sa navečeriaš v izbe. Jedlo potom skry,najlepsie je ho dat najprv do sacku ked je tekutejsie aby sa ti niekde nevylialo a neskôr vyhod. Chodievaj často do kuchyne. Otváraj chladničku a kuchynské skrinky, sem-tam niečím zašušti. Takto sa bude zdať, že ješ často. Keď príde reč na ideál krásy, tvár sa, že si myslíš, že modelky sú príliš vychrtlé, že žena musí mať poriadne krivky a že celebrity by mali trochu pribrať. Z času na čas zašpiň tanier alebo misku nejakým jedlom a nechaj neumytú v dreze,alebo niekde po dome. Prípadne občas začni umývať nejaké riady tváriac sa, že umývaš po sebe. Keď ti niekto bude núkať jedlo, povedz, že si jedla niekde,kde si pretym bola alebo si si cestou kupila jedlo,alebo si proste plna,lebo si jedla toho tak strasne vela a vymenuj nieco

pametas si ?

24. ledna 2009 v 22:30 | Yane |  about ana
Pamätaš si....?? ......svoj prvý krok?? .....svojho prveho kamoša? .....prvu prečitanu knižku? .....keď si prvykrát hrala basket,tancovala alebo mali si na sebe plavky? Pamätaš si......? .....keď sa ti prvykrát niekto smial a ty si pochopila čo to vlastne znamenalo? ......ked si si prvykrát pozerala svoje telo v zrkadle a hmatala tvoje špeky? ......keď si plakala od vyčerpania pretože si vypadala príšerne? ......keď ti niekto prvykrát pochvalil tvoj ubytok na vahe? ......prve jedlo ktore si nesjedla? ......keď si prvykrát schudla do menšiej velkosti? ......keď si sa prvykrát pozrela do zrkadla a nevidela si seba? .......keď sa ti prvykrát zahmelo pred očmi keď si rano vstala? .......keď si prvykrát stratila kontrolu a jak ťa potom bolelo v krku? ......keď sa ti prvykrát postavila kamoši a ako si plakala? Pamätaš si....?? .....ako si im klamala? ......ako si sa snažila odtahnut od všetkych,a schovat sa? ....otázky ktore si mala? ......ked sa vsetko prevalila a tvoji rodičia ta poslala k doktorovi? ......ako ti rozpravali ze s tym musis prestat? ......jak sa ti chcelo plakat,lenze si nemohla? ....bolest ktoru citis,ked vies ze sa nic nezmenilo?

ako rozpoznas anorekticku

24. ledna 2009 v 22:29 | Yane |  about ana
Toto nemá byť návod. Určite nie pre tie, ktoré tým prechádzajú. Sú totiž dostatočne šikovné a vynaliezavé, aby vám prešli cez rozum a aby vás s prehľadom obalamutili. Anorektičky a bulimičky sú majsterky v klamstvách, vo vynaliezavosti a v kamuflovaní. Tento návod je pre vás. Rodičov, priateľov, priateľky, spolužiakov a spolužiačky...Možno máte jednu takú medzi sebou a keď si budete aj naďalej myslieť, že je všetko v poriadku, že iba trošku chudne, mohlo by byť neskoro... -------------------------------------------------------------------------------- ›› Spočiatku som sa snažila iba zdravo stravovať. ›› Začala som sledovať tabuľky s potravinami a s tým, koľko majú kalórií. Vyberala som si všetko nízkotučné, odtučnené, bez tuku a bez čohokoľvek. ›› Neskôr to moje stravovanie spočívalo v tom, že som vylúčila všetko mastné, všetko vyprážané, všetko mäsité, odmietla som polievky, prívarky, chlieb aj pečivo, syry, jogurty, údeniny, pochutiny, všetko bolo zlé. Sladkosti boli totálne tabu už dávno, zeleninu som len tak zobkala, ovocie už menej, lebo aj to má v sebe cukry. V čase, kedy som sa cítila ešte celkom fajn, som za celý deň zjedla jablko, kúsok syra veľký ako plátková žuvačka a...už asi nič. Jedlo som zredukovala na totálne minimum›› Vyhýbala som sa rodinným obedom, večeriam, akýmkoľvek oslavám, vyhýbala som sa pozvaniam do reštaurácie, do kaviarne, na koláčik alebo na chatové čurbesy. Keď už som bola na očiach niekoho, kto mi robil spoločnosť pri jedle, v tanieri som sa prplala, jedenie som oddiaľovala, ku stolu som si sadala posledná a modlila som sa, aby všetci medzitým dojedli a nevšimli si, čo robím s jedlom. ›› Čo som robila s jedlom? Tu je niekoľko príkladov: Vo vačku som vždy mala nejakú servítku, do ktorej som zhúžvala rezeň a strčila ho opäť do gatí. Pri raňajkách som to robila s chlebom alebo rožkom. Kakao a čaj som vylievala do výlevky, kým sa mama išla do kúpeľne nachystať do práce. Čo sa dalo, strkala som do nepriehľadnej vázy na kuchynskom stole. Koľko sa do nej vošlo. Potom som ju neskôr potajomky vyprázdnila. Jedlo od obeda som pri každej (aj sekundovej) príležitosti vrátila späť do hrnca. Polievky, ryža, zemiaky, všetko som sa snažila vrátiť a tvárila som sa, že som to už stihla zjesť. Za takú krátku chvíľu. Veľa jedla som si nosila na tanieri k sebe do izby. Tam už to bolo jednoduché skrývanie. Do sáčkov, do papierov a potom - šup s tým do koša! Smeti som vynášala asi 10 krát za deň, aj keď bol kôš poloprázdny. Vždy som si nejako vymyslela spôsob, ako dostať zvyšky jedla do kontajnera na ulici, aby mi na to nikto neprišiel. ›› Pohybovú aktivitu som vystupňovala na totálne maximum. Hrala som celkom obstojne volejbal, tréningy sme mali každý deň, v sobotu zápas. Do toho aerobik tri krát do týždňa, telocvik na škole (v dvojodbore som mala zahrnutú telesnú výchovu a vôbec sa s nami nemaznali). Popri tom som si (len tak) cvičila doma. Po večeroch som sa zavierala v kuchyni a prezlečená do športového som končila až o hodinu totálne zapotená - ale spokojná. ›› Vážila som sa niekoľko krát za deň. Hneď ráno, nahá, pri prezliekaní z pyžama do civilu. V civile o dve minúty na to. Po raňajkách - čistá voda s trochou sirupu. Po desiatej - pol jablka - a na váhu! Do večera som sa odvážila ešte niekoľkokrát a večer pred spaním naposledy. Aj štvrťkilový rozdiel smerom nahor oproti ránu ma dokázal poriadne rozladiť. ›› Náladu som mala ako na kolotoči. Raz vážna, inokedy veselá. Keď mi bolo dobre, zabudla som na nejedenie, váha išla mierne hore - šok, odmietanie jedla, zlá nálada, chudnutie, váha dolu...a tak dookola. Reagovala som agresívne v dňoch, kedy som nič nezjedla, reagovala som prehnane veselo v dňoch, kedy som zvládla napríklad malú odmenu (za výdrž) v podobe napríklad broskyne. A pol hodinu na to som už premýšľala, koľko z nej priberiem a že ďalší deň nesmiem nič zjesť. ›› Poznala som každý výklad v meste. Všade som kontrolovala svoju vizáž, v každom výklade som sa čo najmenej okato snažila sčeknúť, či mi netrčí brucho, či nemám veľmi veľký zadok...vždy sa čosi nedokonalé našlo. ›› Porovnávala som sa s ohromnou pasiou s každou ženou v mojom veku: Mám menší zadok, ako ona? Vyzerám lepšie, ko tamtá? Som štíhlejšia, ako tá, čo prešla okolo? Pamätám si, že počas jazdy autobusom som po celý čas (až kým som nevystúpila) porovnávala štíhlosť nôh prísediacej (aj prísediaceho, veď čo?)s mojimi vychudnutými nohami. (Skúste hádať, kto bol vždy ten porazený a ako to asi bolo v skutočnosti). ›› Obliekala som si voľné oblečenie (sestra so mnou ale trénovala v jednom družstve a tak jej nemohlo uniknúť, že chudnem...pamätám si, ako som robila doma na koberci strečing, ľahla som si na chrbát, nohu som preložila na protiľahlú stranu k ruke a vtom sestra vošla do izby. Dodnes vidím je zhrozený pohľad, keď zbadala moje rebrá, vykúkajúce spod mikiny.) ›› Prezliekala som sa vždy veľmi rýchlo a, samozrejme, sama. Ak zistíte, že také dievča poznáte, ak väčšina bodov sedí, potom vás prosím: - nereagujte podráždene a útočne, zbytočne ju tým vyplašíte - nechajte si radšej deň alebo dva a premyslite si slová, ktorými ju oslovíte - opatrne zisťujte, či bol váš odhad správny a či sa naozaj môže jednať o poruchu príjmu potravy - vyhľadajte si dopredu kontakt na osobu (odborníka), ktorá by jej mohla pomôcť a ak bude na to vhodná chvíľa, skúste jej ju ponúknuť (určite nepovie hneď a zaraz áno ale dajte jej pocítiť, že tá možnosť stále existuje. Záleží len na nej, ako sa rozhodne.) - keď si budete istý, buďte priamy, no citlivý a ústretový - nesnažte sa nič nasilu riešiť a nič uponáhľať, to sa jej asi páčiť nebude

list pre anu

24. ledna 2009 v 22:27 | Yane |  about ana
Ana, milujem Ťa a sľubujem, že sa budem snažiť nesklamať Ťa. Ver mi, že to pre mňa nie je jednoduché ale naozaj sa snažim. Ty jediná to so mnou myslíš dobre, Ty jediná na celom svete ma miluješ. Celý môj život som bola a stále sem tučná krava. Sľubujem Ti ale, že od dnešného dňa sa to všetko zmení. Musím sa znova naučiť Ťa naozaj milovať a tentokrát to vydržať nielen týždeň ako minule, ale vydržať to navždy. Ver mi, že skutočne už nechcem byť tá tučná krava, ktorou som. Už nechcem aby o mne ľudia hovorili - to je to tučné škaredé dievča. Chcem im ukázať, že dokážem byť krásna, a krásna znamená chudá. Sľubujem, že sa premôžem a budem robiť to, čo mi radíš, protože viem, že ma miluješ ako ja Teba a myslíš to so mnou dobre. S láskou YANE

modlitba k ane

24. ledna 2009 v 22:27 | Yane |  about ana
Laham si do postele ako tučné, ale spokojné dievča, lebo viem, že som dnes urobila všetko pre splnenie môjho sna. Teším sa na ráno a na celý nasledujúci deň, lebo viem, že vďaka dnešku budem krajšia a chudšia. Zajtra sa však budem snažiť ešte o niečo viac, aby som si zaistila lepší nasledujúci deň. Pokojne sa odovzdám do Aniných rúk, lebo viem, že Ona na mňa dohliadne, postará sa o mňa a nenechá ma znova padnúť na dno. Ona jediná vie, čo je pre mňa najlepšie a ja ju budem nasledovať, kamkoľvek bude chcieť. Neviem sa dočkať nasledujúceho dňa, lebo každou sekundou som stále bližšie a bližšie k môjmu cieľu. Dnes som bola bližšie ako včera a zajtra budem bližšie ako dnes...